Aromaterapia i emocje. Olejki eteryczne wspierające dzieci i dorosłych. Webinar Fundacji Bądź

Fundacja Bądź oraz Shanti Patrycja Dębska – eduktorka aromaterapii, znana w mediach społecznościowych jako @shantiaroma, zapraszają 11 styczna o godz. 19:00, na godzinny webinar na zoomie poświęcony regulowaniu emocji dzieci i dorosłych, dzięki właściwościom olejków eterycznych.

Zapisy do zamkniętej grupy: kontakt@fundacjabadz.pl
(zapisane osoby w dniu spotkania otrzymają link do zooma mailem).

Zmysły stanowią nasze połączenie pomiędzy światem zewnętrznym, a naszym ciałem i światem wewnętrznym. Zmysł węchu ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. A to jak czujemy się emocjonalnie, bezpośrednio wpływa na działanie całego organizmu, odporność fizyczną i psychiczną.

Krótkie zimowe dni, niska o tej porze roku ilość światła słonecznego, codzienny stres mogą negatywnie wpływać na nasz nastrój. A co gorsza, determinować inne obszary funkcjonowania długość i jakość snu, możliwość odpoczynku i psychiczną rezyliencję (elastyczność).

Niezależnie od tego, z czym się mierzymy, ważne jest, by znaleźć narzędzia i metody mądrego radzenia sobie z pojawiającymi się emocjami. Jedną z nich, jest coraz bardziej popularna, choć znana od wieków – aromaterapia. Więcej o historii metody w podcaście Oriny Krajewskiej TU.

Uznawana za formę medycyny niekonwencjonalnej, dzięki coraz większej ilości badań klinicznych potwierdzających jej skuteczność, coraz częściej służy jako komplementarna terapia uzupełniająca nurt akademicki. Opiera się ona na naturalnych właściwościach olejków eterycznych. Naturalny wyciąg z liści, łodyg, kwiatów, owoców i nasion pozyskuje się poprzez destylację, co pozwala w naturalny sposób zachować najwyższą ilość właściwości.

Czego będzie można się dowiedzieć podczas webinaru?
Jak działają olejki eteryczne?
Na czym polega skuteczność aromaterapii?
Jak rozpoznać jakościowe olejki eteryczne?
Na co zwracać uwagę by korzystać z olejków w sposób właściwy i bezpieczny?
Jakie są 3 najważniejsze metody korzystania z olejków eterycznych?
Poznamy przykładowe olejki wspierające regulację emocjonalna u dzieci i dorosłych.

Shanti Patrycja Dębska – eduktorka aromaterapii. Prowadzi szkolenia indywidualne dla klientów oraz dla firm. Uczy jak skutecznie i bezpiecznie korzystać z olejków eterycznych, by wesprzeć zdrowie fizyczne oraz emocje. Tworzy warsztaty TWORZONE Z SERCA, podczas których Uczestnicy i Uczestniczki poznają tajniki aromaterapii. Więcej: IG @shantiaroma.

Rozmowa z Shanti u Agnieszki Cegielskiej TU.

By wesprzeć projekt otwartych, edukacyjnych LIVE’ów Fundacji Bądź dołącz do nas na www.patronite.pl/Badz. Dzięki Tobie będziemy działać dalej!

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ