Calligraphy Health – zaproszenie na wspólną praktykę na powietrzu

Fundacja Małgosi Braunek Bądź oraz Emilia Zalewska – nauczycielka dwóch metod typu Nei Gong: Calligraphy Health oraz Calligraphy Elbow zapraszają 13 maja (sobota) o godz. 11:00 na wspólną, majówkową praktykę na powietrzu w stylu Calligraphy Health, dzięki której dodamy ciału energii, uspokoimy umysł, stworzymy idealne warunki do poprawy samopoczucia.

Na praktykę zapraszamy wszystkich, którzy:
chcą odzyskać lub zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie,
chcą trenować swoje ciało i umysł,
chcą odkryć praktykę Nei Gong oraz zwiększyć swoją energię życiową,
chcą rozwijać zaufanie do siebie,
chcą zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem.

Miejsce: Park Rydza-Śmigłego (ul. Rozbrat) przy tzw. wygasłym źródełku. Mapa TU.
2 min od przystanku Książęca 01, autobusy: 100, 108, 109, 118, 162, 166, 171.

Jak przygotować się do zajęć? Co zabrać?
Wspólna praktyka nie wymaga wcześniejszego przygotowania kondycyjnego, zapraszamy zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i poszukujące nowych sposobów na zachowanie zdrowia.
Będziemy praktykować mając na uwadze łagodne wejście w praktykę.
Na zajęcia należy zabrać wygodny strój i buty (dostosowane do pogody) oraz coś do picia.

Zasadniczo nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do praktyki. Niemniej prosimy o zgłoszenie prowadzącej przed zajęciami informacji o ew. kontuzjach, uwagach od lekarza, ciąży itd. Dostosujemy praktykę do wymagań grupy.

Zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl (spotkanie jest bezpłatne). Zapisy przyjmujemy do piątku 12 maja do godz. 20:00.

Zachęcamy do wspierania nas na Patronite. Dzięki Wam będziemy działać dalej!

Calligraphy Health to system wewnętrznej pracy stworzony przez Mistrza Zhen Hua Yang w celu łagodzenia współczesnych problemów, takich jak stres, napięcie, niepokój, depresja, przewlekły ból i inne.

Praktyka łączy oddech, uwagę i ruch, aby przywrócić ciało do zrównoważonego, radosnego i zdrowego stanu. Wykorzystuje naturalną mądrość ciała, aby powróciło do harmonii. Jest to system, który poprawia krążenie krwi, funkcjonowanie narządów i wewnętrzny przepływ energii, a także uspokaja umysł.

U źródła tej metody leży pochodząca z Chin wiedza, którą Master Yang zgłębiał odkąd miał 2 lata. Jego pierwszymi nauczycielami, poza dziadkiem i ojcem, którzy również byli mistrzami, byli mistrzowie sztuk walki i energii ze świątyń Shaolin i Wudang: Hai Deng z Shaolin, znany ze swojego stanowiska na jeden palec, oraz taoistyczny mnich z Wudang, który nauczał Mistrza Yang’a o równowadze Yinyang, Qi/energii i długowieczności człowieka.

Calligraphy Health to efekt skumulowania wiedzy pochodzącej z wielu pokoleń w formie dostępnej dla współczesnych ludzi.

Prowadzenie: Emilia Zalewska – nauczycielka dwóch powiązanych ze sobą metod typu Nei Gong: Calligraphy Health oraz Calligraphy Elbow. Emilia od ponad 10 lat zgłębia dziedzinę rozwoju osobistego i pracy z ciałem. Jej przygoda z ruchem zaczęła się od jogi – była nauczycielką Vinyasa Krama i Yoga Synergy. Jej poszukiwania doprowadziły ją do poznania Mistrza Zhen Hua Yang, twórcy Calligraphy Health i Calligraphy Elbow, i od razu wiedziała, że jego metody były tym, czego szukała przez cały czas. W czasie pandemii miała również okazję trenować Qi Gong z Shifu Heng Zuan z Shaolin Temple Europe. Emilia uwielbia dzielić się swoją wiedzą z innymi ponieważ sama doświadczyła mocy i korzyści płynących z praktyki.

Kiedy miała trudny okres w życiu, praktyka pomogła jej odzyskać radość oraz zaakceptować życiowe zmiany. Pomogła jej odzyskać siłę i energię życiową. Teraz chce się dzielić swoim doświadczeniem z innymi, a zwłaszcza kobietami, aby pomóc im w odnalezieniu własnej mocy i powrocie do równowagi.

Czytaj więcej o praktyce TU.