Co ci szepcze brzuch?

Tysiące rozmów z Czytelnikami podczas setek wydarzeń pozwoliły autorce na zbudowanie czegoś w rodzaju listy „100 pytań do…”, która następnie umożliwia zderzenie rzeczywistości pacjenta z najnowszą wiedzą niezależnych specjalistów. Efekt pod postacią odpowiedzi na te pytania zobaczą Państwo na kolejnych stronach niniejszej książki.

Książka ta przedstawia Czytelnikowi najnowsze doniesienia naukowe przekazane w przystępny sposób ustami lekarzy i naukowców, którym bliższa jest dążność do prawdy i do zdrowia pacjenta aniżeli uległość wobec przemysłu spożywczego czy branży farmaceutycznej. Niektóre informacje mogą wprawić w zakłopotanie, a inne wydać się oczywistymi. Natomiast wszystkie zmiany w zakresie stylu życia i odżywiania opisane w niniejszej książce mają na celu wzmocnienie odporności organizmu, eliminację substancji szkodliwych z naszego talerza oraz, co najważniejsze, przybliżenie nas do długofalowego zdrowia.

Publikacja ta stanowi zapis czterech edycji Forum Alergii – debaty naukowej organizowanej przez czasopismo HIPOALERGICZNI na zaproszenie organizatora Targów natura FOOD & beECO w Łodzi (MAKiS), z udziałem lekarzy i naukowców:

dr n. med. Barbary Majkowskiej-Wojciechowskiej,
dr n. med. Danuty Myłek,
dr n. med. Tadeusza Oleszczuka,
prof. dr hab. Ewy Rembiałkowskiej.
Dodatkowo została uzupełniona o rozdział stanowiący skrótowy poradnik będący podsumowaniem przytoczonych faktów i zaleceń dotyczących sposobów odżywiania się i nie tylko.

Publikacja pt. „CO CI SZEPCZE BRZUCH?” pod redakcją Żanety Geltz, niezwykłej propagatorki zdrowia i ekologii w życiu codziennym, stanowi jedno z pierwszych i wyjątkowych ujęć problematyki łączącej żywność, żywienie i zdrowie, które pojawiło się na rynku wydawniczym w Polsce.
To książka dla każdego z nas, bowiem codziennie występujemy w roli konsumenta, który decyduje o tym co wybiera i czym się kieruje. Czytając spisane wypowiedzi wybitnych ekspertów – lekarzy i naukowców, możemy dowiedzieć się o własnej sile w drodze do utrzymania dobrostanu i zadowalającej kondycji zdrowotnej. Wiedza, której dostarcza nam lektura książki jest unikalna, potwierdzona badaniami naukowymi oraz wieloletnim doświadczeniem ekspertów, dlatego powinna być propagowana przez wszystkich, którzy się z nią zapoznają, aby stanowiła rozwiewający wątpliwości, inspirujący materiał dla jak najszerszego grona odbiorców – swoisty drogowskaz postępowania. Jest to niezwykle ważne wobec otaczającej nas zewsząd chemizacji produkcji rolnej i przetwórstwa żywności, a także konwencjonalnego podejścia do zdrowia, zamiast stosowania profilaktyki uwzględniającej wysokiej jakości naturalną, ekologiczną żywność.
Osobiście, jako osoba zajmująca się naukowo żywnością ekologiczną od wielu lat, bardzo doceniam kompleksowe podejście prezentowane w publikacji, które w niekwestionowany sposób potwierdza silną korelację między żywnością i jej składnikami, sposobem żywienia i zdrowiem.” – dr hab. Renata Kazimierczak, prof. SGGW

Tekst promocyjny pochodzi ze strony wydawcy książki serwisu hipoalergiczni. Książka do kupienia TU

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ