Emocje zapisane w ciele. O psychoterapii w Analizie Bioenergetycznej. LIVE Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Marzena Barszcz – psychoterapeutka, terapeutka manualna, zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji „Bądź”, 4 marca o godz. 19:00. Tematem spotkania będą: Emocje zapisane w ciele. O psychoterapii w Analizie Bioenergetycznej.
Metoda Aleksandra Lowena, nazywana jest powszechnie analizą bioenergetyczną. Opierając się na przekonaniu, że to ciało integruje osobowość, proces terapeutyczny odbywa się nie tylko na drodze analizy intelektualnej, ale równolegle następuje diagnoza i praca przez ciało.
Cel terapii bioenergetycznej jest taki sam dla wszystkich osób z zaburzeniami, jak i dla ludzi funkcjonujących na co dzień w miarę poprawnie. Jest nim przywrócenie jedności ciału i umysłowi. Człowiek, u którego taka jedność zostaje przywrócona, doświadcza harmonii wewnętrznej i harmonii z całym światem.
Pierwszym krokiem na drodze do tego celu jest zlokalizowanie bloków w ciele. Następnie stopniowo „rozpuszcza się” je poprzez ćwiczenia, jednocześnie pracując z pacjentem na poziomie werbalnym. Usunięcie napięcia z mięśni oznacza prawie zawsze pojawienie się specyficznych emocji odwzorowanych w ciele w postaci tego właśnie napięcia; często są one bardzo silne. Dlatego też kolejnym etapem analizy bioenergetycznej, jest praca z przywróconymi do świadomości emocjami.

Podczas spotkania dowiesz się:

• Na czym polega psychoterapia w Analizie Bioenergetycznej?
  • Jak zlokalizować bloki w ciele i jak dokonuje się ich „rozpuszczanie”?
  • Jak wyglądają ćwiczenia bioenergetyczne?
  • Jakie są korzyści z terapii bioenergetycznej?
Spotkanie poprowadzi: Marzena Barszcz – psychoterapeutka, terapeutka manualna. Ukończyła Certified Training Program the Florida Society for Bioenergetic Analysis. Autorka książki „Psychoterapia przez ciało”. Prowadzi Instytut Analizy Bioenergetycznej w Warszawie. Dyrektorka czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Analizy Bioenergetycznej afiliowanego przez FSBA.
Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” na Facebooku, 4 marca o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.