Jak ciało może pomóc nam w uzdrawianiu traumy? Perspektywa Somatic Experiencing. LIVE Fundacji

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” oraz Sylwia Wójcik – psycholożka, terapeutka Somatic Experiencing, SOMA Embodiment i Brainspotting, zapraszają 6 lutego (poniedziałek) o godz. 20:00 na LIVE na Facebooku. Dowiemy się czym jest Somatic Experiencing oraz jak ciało może nam pomóc w uzdrawianiu traumy?

O czym usłyszymy podczas LIVE’a?
Czym jest trauma i jakie są jej objawy?
Jakie są konsekwencje traumy?
Kto może ulec traumie?
Czy trauma jest jak “wyrok skazujący na dożywocie”?
Jak można uleczyć traumę z perspektywy Somatic Experiencing?

Do kogo kierowane jest wydarzenie?
Do wszystkich, którzy chcą zyskać większą wiedzę na temat traumy i możliwości jej uzdrawiania.
Do osób, którzy zawodowo pracują z ludźmi (psychoterapeutów, terapautów, couchów, osób pracujących z ciałem), aby zyskać szerszą perspektywę na temat pomagania.

Prowadzenie: Sylwia Wójcik – psycholożka, terapeutka Somatic Experiencing (metody pracy z traumą i z chronicznym stresem stworzonej przez Petera Levine’a), terapeutka SOMA Embodiment, Brainspotting. Współzałożycielka i członkini Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci.

Pracuje z osobami dorosłymi w praktyce indywidualnej i na warsztatach. Towarzyszy, wspiera, uczy jak radzić sobie z emocjami, z negatywnymi myślami, jak oswajać lęk przed śmiercią i umieraniem i uczy jak komunikować się z innymi w tym temacie. Kilka lat współpracowała z Hospicjum Domowym w Poznaniu (Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej).

Była asystentką w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładała na studiach podyplomowych na SWPS w Poznaniu, na Uniwersytecie Medycznym i na WSPiA w Poznaniu. Przez kilka lat współpracowała z Akademią Walki z Rakiem. Od wielu lat uczestniczy w Kręgach Kobiet, sama też takie zwołuje i prowadzi. Jest organizatorką Konferencji Życie Śmierć, organizuje Death Cafe (online i na żywo), prowadzi warsztaty “Wyprawa po dobre życie, umieranie i dobrą śmierć.Podróż pierwsza: A gdyby został Ci rok życia?” i spotkania kolacyjne przy stole “Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji”.

Prowadzi szkolenia dla terapeutów jak pracować na sesji z klientem, który jest w żałobie. Cały czas uczy się, jak mówić o śmierci, aby przywrócić ją do Życia.

Sylwia Wójcik poprowadzi także warsztat pt. “Jak uzdrowić traumę nawigując swoim układem nerwowym?” podczas 4. Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji “Bądź”. Równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne 11 marca w Warszawie. Bilety: https://app.evenea.pl/event/fundacjabadz/

Więcej na: www.sylwiawojcik.pl oraz Facebooku

lut 06 2023