Jedzenie pod wpływem stresu i emocji. Czego tak naprawdę jesteśmy głodni? LIVE Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Agata Ziemnicka i Elżbieta Lange z Fundacji „kobietybezdiety”, zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji „Bądź”, 28 stycznia o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie:  Jedzenie pod wpływem stresu i emocji. Czego tak naprawdę jesteśmy głodni?

Między tym co jemy, a tym co wiemy są jeszcze emocje. Złość, radość, zmęczenie, pragnienie… każda zmiana może powodować chęć wyciągnięcia ręki w kierunku jedzenia. Pokarm pełni w naszym życiu szereg różnych funkcji. Świętujemy sukcesy jedzeniem, używamy go dla pocieszenia, sprawienia przyjemności, może służyć jako mechanizm obronny lub budować tożsamość. Coraz rzadziej, szczególnie w krajach rozwiniętych, służy do dostarczania potrzebnych do przeżycia składników ciału. Zaczyna coraz częściej odgrywać role, którym nie jest w stanie sprostać, co prowadzi do jego dysfunkcjonalnego zastosowania.

Podczas spotkania dowiesz się:

  • Czym dziś jest dla Nas pokarm? O roli jedzenia we współczesnym świecie.
  • Dlaczego sięgam po jedzenie?
  • Dlaczego jedzenie staje się sposobem na emocjonalny dyskomfort?
  • Co wywołuje głód emocjonalny? Jak go naprawdę zaspokoić.
  • Jakie są powody emocjonalne, dla których sięgamy po jedzenie?
  • Zdrowe podejście do własnych pragnień żywieniowych. Jak zmienić zły nawyk?Czym karmić ciało w stresie.

Spotkanie poprowadzą: Agata Ziemnicka – psycholożka, dietetyczka oraz  Elżbieta Lange – psychoterapeutka Gestalt, psychodietetyk z Fundacji „kobietybezdiety”, która zajmuje się szeroko rozumianą edukacja żywieniową w ujęciu ludzkim, prostym i praktycznym. Inspirują do dbania o siebie jedzeniem. Fundacja powstała, aby działać przeciw opresyjnemu traktowaniu naszych ciał. Wśród nich są psycholożki, dietetyczki i psychodietetyczki. Zrzeszyły się i działają z szacunku do samych siebie i dla swojego zdrowia, a nie rozmiaru XS. Ich zdaniem ideały piękna są wyśrubowane, odległe i trudne do osiągnięcia, dlatego działają pod hasłem „kobietybezdiety”- Stop przemocy na talerzu, Stop przemocy wobec ciała, kontakt@kobietybezdiety.pl.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” na Facebooku, 28 stycznia o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ