Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze

Męczy Cię życie w ciągłym biegu i natłok obowiązków zawodowych? Praca niszczy Twoje zdrowie, a Ty sięgasz po kolejny lek na receptę? Wybierz pozycję „Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze, a przekonasz się, że to, co społeczeństwo uznaje za „normalne” wynika z poważnych zaburzeń i stresu.

Niejednokrotnie można spotkać się z określeniem, że zachodnia medycyna leczy choroby, a nie ludzi. „Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze” to pozycja, która stanowi punkt wyjścia do rozważań na temat toksyczności systemu opieki zdrowotnej. W krajach wysoko rozwiniętych, gdzie dostęp do lekarzy jest ułatwiony, a usługi znajdują się na najwyższym poziomie, ludzie przyjmują coraz więcej leków na receptę. Autor zwraca uwagę, że część chorób, z którymi zmaga się społeczeństwo, wynika z przepracowania, presji czy jest pochodną stresu.

Książka stanowi kompleksowy przewodnik po zdrowiu współczesnych ludzi. Czytelnicy mogą się przekonać, jak uniknąć popularnych schorzeń. Maté wskazuje, że umysł i ciało to dwa nierozerwalne elementy, które są od siebie w znacznym stopniu zależne. Gdy choruje umysł, choruje również organizm.

Tekst na podstawie materiałów promocyjnych. Tytuł ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca. Książka do kupienia TU.