Naprzeciw potrzebom ukraińskich pacjentów w UE / Електронний листок-вкладка лікарського засобу (e-PIL)

Jednym z wielu wyzwań, przed którymi stoi prawie 6 milionów uchodźców z Ukrainy przebywających obecnie w UE, jest dostęp do aktualnych informacji o lekach wydawanych na receptę w ich własnym ojczystym języku.

Informacje o produktach leczniczych wydawanych na receptę są obecnie dostępne dla pacjentów wyłącznie w języku kraju, w którym lek jest wydawany, za pośrednictwem obowiązkowej ulotki informacyjnej. To sprawia, że pacjenci, którzy nie rozumieją tego języka, są narażeni na ryzyko w przypadku konieczności zażycia leków.

Aby pomóc w zaspokojeniu tej potrzeby, #EFPIA – European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations i firmy członkowskie, w tym #INFARMA wprowadziły rozwiązanie technologiczne umożliwiające ukraińskim pacjentom przesiedlonym do UE szybki, bezpośredni i bezpłatny dostęp za pośrednictwem telefonu komórkowego do podstawowych informacji o produktach leczniczych wydawanych na receptę w ich ojczystym języku #ePIL. Szczegółowa instrukcja w języku polskim i ukraińskim w linku poniżej.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom ukraińskich pacjentów w UE / Електронний листок-вкладка лікарського засобу (e-PIL)