Wsparcie dla Ukrainy, podziękowanie (9 marca)

Drodzy, cały czas zbieramy najpotrzebniejszy sprzęt medyczny do ratowania życia na bezpośrednią prośbę dowódcy części wojskowej w Chernivtsi oraz szpitala weteranów wojennych w Kijowie.

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw i projektem Blyzkist zbierają najpotrzebniejszy sprzęt medyczny i do ratowania życia na bezpośrednią prośbę Szpitala Wojskowego w Czerniowcach w Ukrainie i Szpitala Weteranów Wojennych w Kijowie. Zbiórka dedykowana jest rannym żołnierzom i osobom cywilnym.

Są to często specjalistyczne sprzęty medyczne, coraz trudniej dostępne w Polsce. Potrzebujemy zasobów i zaplecza finansowego żeby mieć możliwość składać większych zamówień w hurtowniach i u producentów zagranicznych. Transport trwa zazwyczaj długo, czas oczekiwania na towar się wydłuża. Sytuacja jest coraz cięższa biorąc pod uwagę ciągłe zagrożenie życia i stanu zdrowia osób w kryzysie wojny.

Ogromnie potrzebujemy wsparcia finansowego żeby kupować poniższe produkty:
Cewniki do systemów
Maska krtaniowa I-gel
Gąbki i opatrunki hemostatyczne
Bandaże (różne)
Opaska uciskowa – Junctional Tourniquet
Leki hemostatyczne
Uszczelka klatki piersiowej
Apteczki taktyczne
Sam Pelvic Sling II Tactical
Sam Medical Junctional Tourniquet
Śpiwór dla żołnierzy
Kask
Apteczki lub elementy składowe apteczek
Leki i preparaty przeciwgrzybicze
Opatrunki okluzyjne
Octenisept
Zestawy do szycia ran (igły, gaza, nożyczki, pincety, itd.)

DANE DO PRZELEWÓW:
Our Paypall is : biuro@fundacjabadz.pl
InstrukcjA do przelewów dla osób z zagranicy:
Below a link to direct payment method – blik and dotpay (fast transfer).
Sorry the landing page is only in polish for now
Sending directions below, hope they will be helpful
– click rectange first on the right “dowolna kwota” to see it’s highlighted in orange
– write in the amount you want to donate (it’s in polish currency / 4,6 zloty = 1 $)
– click red button „WSPIERAM FUNDACJĘ MAŁGOSI BRAUNEK BĄDŹ”. It will direct to you to direct payment method
– the rest should be in English

Also direct bank transfer is possible. Below sending details for international transfers

Fundacja Malgosi Braunek Badz
Husarii 32, 02-951- Warsaw, Poland

BNP PARIBAS: 62 2030 0045 1110 0000 0365 9090

IBAN
PL62 2030 0045 1110 0000 0365 9090
BIC/SWIFT
PPABPLPK

Oprócz tego:
– do czwartku zbieramy sprzęty medyczne wymienione powyżej, można je przynosić na Pańską 3 z dopiskiem Fundacja Bądź
– w czwartek odbywa się kolejne dwa transporty / do Kijowa i Czerniowiec
– codziennie działa stacja kanapek 9.00-17.00 Pańska 3.

Orina Krajewska @nmarysia Kaja Kusztra
Taras Gembik @maro.lboro Krzysztof Nowiński Frank Ledochowski