Dlaczego medytujemy. Nauka i praktyka jasności umysłu i współczucia

Wszyscy doświadczamy czasem negatywnych emocji, ale w dzisiejszym świecie bywa ich zbyt wiele. Zaburzają one zdrowe więzi z własnym umysłem, uczuciami, ciałem oraz z innymi ludźmi.

Dlaczego medytujemy jak żadna inna książka pozwala poznać i zrozumieć, czym jest medytacja. Łącząc tradycję Wschodu z zachodnimi odkryciami z dziedziny neuronauki, psycholog Daniel Goleman i tybetański nauczyciel medytacji Tsoknyi Rinpocze pomogą ci nie tylko zrewolucjonizować swoje życie na poziomie emocjonalnym, umysłowym i fizycznym, ale też zaakceptować siebie i innych.

Dzięki tej książce, idealnej zarówno dla osób zaawansowanych w medytacji, jak dla nowicjuszy – odmienisz swoje zdrowie, relacje z innymi i duszę.

Dlaczego medytujemy to znakomita książka łącząca najnowsze badania naukowe nad medytacją z nowatorskim, przystępnym i głębokim nauczaniem rzeczywistej praktyki. Tsoknyi Rinpocze to jeden z moich ukochanych mistrzów i dlatego całym sercem popieram każdą inicjatywę udostępniania jego uzdrawiających i wyzwalających praktyk na świecie. – Pema Chödrön, autorka Mocy medytacji

Dwaj giganci zwierają szyki, by stworzyć wspólne dzieło o medytacji […]. W tej książce znajdziecie praktyczne, możliwe do wykonania techniki, dzięki którym można dokonać fundamentalnych zmian w sobie – wyjść ze swojej głowy i poskromić własne demony za pomocą życzliwego ciepła zamiast zwyczajowego uporu i wyparcia. I co najlepsze – wszystko to ma potwierdzenie w nauce. Polecam gorąco. – Dan Harris, autor książki Szczęśliwszy o 10%

Daniel Goleman jest psychologiem, konsultanem wielkich firm, popularyzatorem nauki. Doktoryzował się na Harvardzie. Przez kilkanaście lat pisał artykuły do „New York Timesa“ na temat nauk o mózgu i nauk o zachowaniu. Dom Wydawniczy REBIS spośród jego prac opublikował dotychczas Inteligencję społeczną i Emocje destrukcyjne – dialog z udziałem Dalajlamy.

Tsoknyi Rinpocze to jeden z najbardziej cenionych nauczycieli z najmłodszego pokolenia tybetańskich mistrzów medytacji buddyjskiej. Jest znany na całym świecie jako wybitny nauczyciel medytacji od ponad 25 lat, a także autor kilku książek. Otrzymał dowody uznania od wybitnych mistrzów buddyjskich, między innymi od Jego Świątobliwości Dalajlamy. Więcej na TskonyiRinpoche.org.

Tekst na podstawie materiałów promocyjnych. Tytuł ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis. Książka do kupienia TU.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ