Drodzy, Drogie,
za nami bardzo ważny, i jeśli chodzi zarówno o ilość, jak i różnorodność projektów, najbardziej pracowity rok w historii Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”.
Kontynuowaliśmy i rozwijaliśmy działania edukacyjne związane z promocją holistycznego podejścia do zdrowia, profilaktyką i pomocą psychologiczną. Uruchomiliśmy nową fundacyjną stronę www.fundacjabadz.pl, budując jednocześnie HUB wiedzy z autorskimi artykułami i rzetelną wiedzą z zakresu sprawdzonych, holistycznych metod wspierania zdrowia i procesu leczenia na każdym jego etapie. Niezmiennie rozwijaliśmy bazę sprawdzonych i polecanych kontaktów, klinik, specjalistów i specjalistek, terapeutów i terapeutek, włączających w Polsce i na świecie integralne podejście do zdrowia i leczenia.
Poszerzyliśmy nasze działania o tematyczne warsztaty wyjazdowe – Bądź w Kazimierzu! Rozbudowaliśmy ofertę szkoleń dla firm i biznesu, odbyliśmy trzecią edycję Kursu mindfulness dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej (cały 6 tygodniowy program przygotowany został w oparciu o Mindfulness – Based Cancer Recovery), Orina Krajewska wydała swoją drugą książkę “Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia” oraz we współpracy z Vogue Polska rozpoczęła serię podcastów o budowaniu równowagi wewnętrznej “Osobiste rozmowy holistyczne” (do dziś dostępnych jest już 16 autorskich rozmów). Również we współpracy z Vogue.polska powstał drugi sezon projektu Jestem i Będę – serii felietonów i podcastów uzupełnionych wyjątkowymi zdjęciami najlepszych fotografów przybliżających historię Bohaterek i Bohaterów którzy przeszli kryzys zdrowotny i wspierali się na różne sposoby.
Jednocześnie wybuch wojny w Ukrainie nie pozostawia nas i naszych Przyjaciół i Przyjaciółki obojętnymi. Mając zapisane w statucie – działania na rzecz dobroczynności – niemal natychmiast włączyliśmy się w bieżącą pomoc dla uchodźców i uchodźczyń przybywających do Warszawy, a działając w porozumieniu z wolontariuszami Sił Obrony Terytorialnej Ukrainy od marca 2022 r. do dziś, udało nam się wysłać do Ukrainy pomoc humanitarną i medyczną o łącznej wartości blisko 700 tysięcy złotych. Latem i jesienią do naszych stałych fundacyjnych projektów dołączyły działania solidarnościowe: Bądźmy Blisko I Будьм близько (zajecia ruchowe i plastyczne dla dzieci) i Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй.Їж.Знайомся! Wspólna kuchnia Blyzkist, Solidarnego Domu Kultury “Słonecznik” i Fundacji „Bądź”.
A oto jak najważniejsze działania Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” w 2022 roku wyglądają w liczbach:
14 spotkań edukacyjnych w formie Live’a na Facebooku. Poruszaliśmy tematy związane zarówno z dietą, psychologią i emocjami, naturoterapią, jak i metodami pracy z traumą, pracą z ciałem.
Do naszych bezpłatnych działań na Facebooku dołączyliśmy działania na Instagramie: Sobotnie sesje oddechu Poco a Poco raz na kwartał (za nami dwie sesje, najbliższa 7 marca), Grudniowe wyciszenie – poranne sesje jogi dla każdego w wymagającym, ostatnim miesiącu w roku.
Do naszej edukacyjnej oferty dodaliśmy webinary w zamkniętej grupie na zoom dotyczące nowoczesnej wiedzy i profilaktyki. Za nami dwa spotkania nt. Adaptogenów i Antyoksydantów, przed nami spotkania o Rytmie życia (7 marca) i Świadomości (6 czerwca).
Kontynuowaliśmy prowadzenie fundacyjnej grupy wsparcia BądzMy od października ‘21 do lutego ‘22 grupę w formule otwartej prowadziła Ania Michna – Humeniuk. Od marca do czerwca i następnie od listopada ‘22 grupę w formule zamkniętej prowadzą Magdalena Powalska-Bąk i Klaudia Klimala.
Równolegle przez cały rok prowadziliśmy bezpłatne konsultacje psychologiczne online prowadzone przez Adrianna Andrzejewska oraz Magdalenę Powalską-Bąk i Klaudię Klimala. Łącznie z takiej formy wsparcia skorzystało przez cały rok kilkadziesiąt osób. W ramach projektu solidarnościowego Bądźmy Blisko I Будьм близько latem przy wsparciu terapeutki Natalii Rainyk prowadziliśmy konsultacje psychologiczne także w języku ukraińskim.
Na wiosnę odbył się też 3. Kurs Mindfulness dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej. Spotkania przez 6 tygodni prowadziła Ania Michna – Humeniuk, a absolwenci i absolwentki kursu otrzymali specjalny dyplom.
Przez cały rok razem z Michałem Piaseckim odbywaliśmy dwa razy w miesiącu grupowe sesje oddechowe online, kilkanaście osób skorzystało też z bezpłatnych sesji indywidualnych.
Bądź w Kazimierzu! W tym roku, aż 4 razy odbyły się tematyczne warsztaty wyjazdowe w Kazimierzu Dolnym. Poznawaliśmy spojrzenie ajurwedy i tradycyjnej medycyny chińskiej na zdrowie oraz znaczenie oddechu i snu na zdrowie.
Latem w ramach projektu laseroterapii wraz z Anią Nalazek – przewodniczką po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, odbyliśmy 3 wędrówki po Mazowszu. Na wiosnę wraz z poprawa pogody z pewnoscią wrócimy na szlak.
Okres wakacji, który zawsze był dla nas czasem przerwy w działalności edukacyjnej i koncentracją na planowaniu działań na jesień, w tym wymagającym roku był bardzo aktywny. A wszystko za sprawą dwóch solidarnościowych projektów realizowanych z grodach Otwartego Jazdowa wspólnie z kolektywem Blyzkist. W zajęciach ruchowych i plastycznych dla dzieci w ramach Bądźmy Blisko I Будьм близько! łącznie udział wzięło ponad 200 dzieci. W Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй, їж, знайо! czyli projekcie wspólnej kuchni łącznie udział wzięło ok 250 osób podczas 4 integracyjnych spotkań. 7 sierpnia podczas odbywającego się równolegle z naszą integracyjną kuchnią UKRAINIAN CHARITY PICNIC #3 udało się zebrać 7175 złotych, które od razu poleciały do przyjaciół i przyjaciółek z Kyiv Angels. Oba solidarnościowe projekty miały swoją kontynuację również jesienią.
Kontynuowaliśmy comiesięczne dyżury u infolinii #łączynaspacjent oraz za sprawą Oli Nowińskiej, nasz codzienny, stały dyżur telefoniczny dla wszystkich poszukujących informacji nt. integralnego podejścia do zdrowia i leczenia.
Nasz wspólny z Vogue Polska projekt “Jestem i Będę”, czyli historie zwykłych-niezwykłych bohaterów i bohaterek, którzy poradzili sobie z kryzysem zdrowia. Projekt w tym roku miał swoją kolejną odsłonę. W 2. sezonie poznaliśmy 8 nowych opowieści.
Ale na tym nie koniec, aktualnie współprowadzimy dwie zbiórki pomocowe: Na budowę pierwszego w Polsce integralnego, darmowego programu rehabilitacji na poziomie ciała oraz wsparcia pacjentów i personelu medycznego w redukcji stresu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im św. Jana Pawła II w Siedlcach. Wpłat można dokonywać pod linkiem TU.
oraz
wspólną z Blyzkist i Solidarnym Domem Kultury “Słonecznik” zrzutkę: Podziel się ciepłem. Zbieramy środki na zakup agregatów, ocieplaczy, opatrunków, bandaży, ciepłych ubrań i innych rzeczy potrzebnych na froncie. Wpłat można dokonywać pod tym linkiem TU.
Już dziś zwracamy się do Was także z prośbą o wsparcie i przekazanie 1,5% podatku na Fundację Małgosi Braunek ”Bądź” w tegorocznym rozliczeniu podatkowym. Numer KRS Fundacji to: 0000381339.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu możemy działać dalej.