Podsumowanie Bądźmy Blisko I Будьм близько – wakacyjnego programu Fundacji „Bądź” i Blyzkist

Za nami pierwszy dzień w szkole, a my już tęsknimy za naszymi wakacyjnymi, środowymi spotkaniami w Jazdowie!

Na szczęście dopinamy jesienny grafik spotkań w ramach fundacyjnego programu BĄDŹ OD MAŁEGO (dalej BOM)! Niebawem podzielimy się szczegółami i ruszą zapisy dla placówek szkolnych, edukacyjnych i świetlic na nasze bezpłatne zajęcia!

Oczywiście i tym razem, spotkania dedykowane będą dla dzieci zarówno z Polski, jaki i dla małych uchodźczyń i uchodźców przebywających w naszym kraju. Nie zabraknie także integracyjnej WSPÓLNEJ KUCHNI dla wszystkich poszukujących wsparcia i chcących po prostu być RAZEM.

Tymczasem wspominając jeszcze wakacyjne chwile w zielonych ogrodach Otwarty Jazdów, zobaczcie jak prezentuje się realizowany wraz w kolektywem #Blyzkist projekt Bądźmy Blisko I Будьм близько, w krótkim PODSUMOWANIU!

– Wszystko zaczęło się 14 czerwca na pierwszych zajęciach dla dzieci, które odbywały się cyklicznie w każdą środę, aż do 31 sierpnia. W zajęciach przez 11 tygodni, łącznie wzięło udział 218 dzieci.

– Regularnie odwiedzali nas podopieczni Przedszkola „Słoń”, Arka Lukasza Podolskiego – Lukas Podolski Arche, RiO Edu Centrum Warszawa. Gościliśmy także dzieciaki ze Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, Fundacja Legii, osoby indywidualne i przyjaciół Fundacji.

– Kreatywne zajęcia ruchowe z elementami jogi prowadziła dla nas NAJWSPANIALSZA Karolina Sienkiewicz z Czary mary Joga, a zajęcia plastyczne – ONE and ONLY – Kaja Kusztra! BTW. Autorka NAJPIĘKNIEJSZYCH projektowych grafik! Korzystaliśmy także z bogactwa aktywności oferowanych przez Szczęśliwi Geniusze, malowaliśmy ZAWODOWO! buzie z MUA Sonia Kieryluk, a także wspólnie w FINALE graliśmy na sitar z Jacek Szabranski.

– Wspólna integracyjna kuchnia ruszyła 3 lipca i podczas 4 wakacyjnych spotkań w Zaczarowany Ogród, razem gotowało z nami prawie 250 osób!

– Wraz z mistrzami ceremonii Lubov Grin oraz Taras Gembik, nauczyliśmy się przygotowywać: Barszcz z pampuszkami, Verenyky z wiśniami, Galushki Poltavskie i na final pyriżky Manzari według autorski kiego przepisu Pani Lubov.

– W ramach projektu odbywały się także Konsultacje psychologiczne w jęz. ukraińskim Психологічні консультації українською мовою, dzieki którym osoby w kryzysie otrzymały niezbęda pomoc psychologiczną. Konsultacje poprowadziła dla nas Психолог Наталія Раїник.

– Bez wątpienia projekt projekt Bądźmy Blisko I Будьм близько. Wakacyjny program Fundacji „Bądź” i Blyzkist w Jazdowie posłużył integracji środowisk polsko-ukraińskich oraz był wsparciem w adaptacji do życia w Polsce dla osób uchodźczych.

– Czas spędzony razem i rozmowy pomogły poznać się nawzajem i BYĆ RAZEM BLISKO. Wiele wspaniałych osób poznaliśmy dzięki temu projektowi i jesteśmy pewni, że to dopiero POCZĄTEK! Mamy za sobą przepiękne doświadczenie wspólnej pracy, dwujęzycznych zajęć i z pewnością będziemy niego KORZYSTAĆ, rozwijając BOM!

Przypominamy, że cały czas prowadzimy zbiórkę na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie przez zakładkę 👉 fundacjabadz.pl/wesprzyj-ukraine/
oraz poprzez bezpośrednie darowizny na konto 👉
FUNDACJA MALGOSI BRAUNEK BADZ

Nasze stałe działania może też wspierać na Patronite.pl 👉 patronite.pl/Badz

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc i organizację przyjaciół, dzięki którym mogliśmy spotykać się w te wakacje w Jazdowie!
MSD Polska
Otwarty Jazdów