Wsparcie dla Ukrainy, podziękowanie (29 marca)

Od blisko miesiąca wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw i artystycznym kolektywem Blyzkist prowadzimy szeroką akcję pomocową. W tym momencie koncentrujemy się na wysyłaniu pomocy humanitarnej do dwóch szpitali w Ukrainie – w Chernivtsi i Kijowie. Działamy na podstawie przesyłanej nam bezpośrednio listy potrzeb ze szpitala oraz oficjalnej prośby od dowódcy z Chernivtsi. Każdorazowo po przekazanym transporcie otrzymujemy potwierdzenie odbioru towaru, co daje nam gwarancję, że leki trafiają wprost do potrzebujących.

Do tej pory udało nam się wysłać 5 bezpośrednich transportów leków, apteczek pierwszej pomocy i sprzętu medycznego potrzebnego do ratowania życia. Kolejny transport wyrusza w środę 6.04.2022, następny planujemy wysłać w kolejnym tygodniu.
W zakresie zdobycia najpotrzebniejszych leków jesteście wspaniali, dziękujemy za wszystkie paczki i wysyłane wsparcie.

Cały czas można wysyłać zbierane rzeczy adresując je na:

Fundacja Małgosi Braunek Bądź, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Pańska 3, 00-124, Warszawa
Resztę sprzętów do ratowania życia i pierwszej pomocy kupujemy z wpłacanych przez Was pieniędzy.

Wyzwaniem w zakupie są sprzęty do szybkiej chirurgii, sprzęty do ratowania życia, apteczki taktyczne i opaski uciskowe. Są to najbardziej deficytowe towary w ukraińskich szpitalach, jednocześnie nie są łatwo dostępne w Polsce (braki w hurtowniach). Obawiamy się, że ze względu na pogarszającą się sytuację humanitarną, bezpieczny transport i dostarczanie niezbędnego zaopatrzenia do tych miejsc za chwilę mogą okazać się niemożliwe. Chcemy więc zebrać jak najwięcej rzeczy i wysłać szpitalom jak największe transporty w jak najkrótszym czasie.

Będąc ze szpitalami w ciągłym kontakcie i dostając od nich aktualną listę potrzeb czujemy, że spoczęła na nas ogromna odpowiedzialność. Nie wyobrażamy sobie zostawić ich w potrzebie. Organizowane przez nas transporty będą odbywały się dopóki starczy nam zasobów i sił.

Dziękujemy za to że jesteście!
Aktualna lista potrzeb:
Leki uspokajające (OTC)
Leki przeciwalergiczne
Leki i preparaty przeciwgrzybicze (OTC)
Paracetamol I leki przeciwbólowe (OTC)
Bandaże elastyczne
Kompresy z gazy i klejone o różnej wielkości, max 20 x 10 cm
Strzykawki 2ml
Plastry w opakowaniach – najlepiej nie tkane
Bandaże izraelskie
Koce ratownicze
Bandaż izraelski rozmiar 4 i 6
Bandaże hemostatyczne
Stazy CAT lub SOFT
Opatrunek hydrożelowy BURNTEC
Koc termiczne
Rurki intubacyjne (do nosogardzieli)
Igły
Apteczki
Cewniki do systemów – cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych
Maska krtaniowa I-gel
Gąbki i opatrunki hemostatyczne
Opaska uciskowa – Junctional Tourniquet CAT
Uszczelka klatki piersiowej (chest seal)
Apteczki taktyczne
Sam Pelvic Sling II Tactical – pas do stabilizacji złamań miednicy
Śpiwory
Kaski
Opatrunki okluzyjne
Octenisept

Jeśli ktoś chce wesprzeć w zakup najpotrzebniejszych sprzętów można cały czas wpłacać!
Paypall
biuro@fundacjabadz.pl
Fundacja Malgosi Braunek Badz
62 2030 0045 1110 0000 03