Fundacja Małgosi Braunek Bądź oraz Ela Compton @samowspolczucie – dyplomowana nauczycielka Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia), zapraszają w cztery wrześniowe soboty (9, 16, 23, 30) o godz. 10:00 na LIVE’y na Instagramie @fundacja_badz i wspólne praktykowanie różnych aspektów uważnego samowspółczucia.
Sesje będą trwały ok 30 min (praktyka z małym wprowadzeniem), punktem wyjścia w naszej pracy będą tematy:
9.09 Z CZUŁOŚCIĄ DO RUTYNY – miękkie lądowanie po wakacjach, sesja wspierająca w powrocie do codzienności
16.09 BABIE LATO – ładowanie akumulatorów serca, sesja na ostatnie dni lata
23.09 NA TWARDO i NA MIĘKKO – stawianie granic z miłością, sesja z walecznym samowspołczuciem
30.09 CZUŁY DOPING – czas pożegnać zjadliwą samokrytykę, sesja skutecznej samomotywacji
Samowspółczucie to nie tylko ciekawy koncept. To coś, co możemy robić. Nasze mózgi są plastyczne, możemy je ćwiczyć i budować nowe nawyki, aby reagować na wyzwania czy na nasz ból psychiczny i fizyczny ze współczuciem. Badania pokazują, że nie tylko możemy nauczyć się być bardziej empatyczni, ale że zmienia to nasze życie na lepsze. Więcej o badaniach TU.
Uważne Samowspółczucie Mindful Self-compassion (MSC) to program stworzony przez Christophera K. Germera, PhD, psychiatrę klinicznego i pioniera integracji psychoterapii z mindfulness oraz Kristin Neff, PhD, pionierkę badań nad współczuciem.
Samowspółczucia może nauczyć się każdy, również ci którzy nie zaznali wiele ciepła w dzieciństwie i czują dyskomfort w byciu życzliwym dla siebie. To jest odważne podejście, które chroni przed zranieniem, w tym przed ranami które niezamierzenie zadajemy sobie sami przez ostrą samo-krytykę, izolowanie się, lub zaabsorbowanie sobą.
Współczucie do siebie buduje odporność emocjonalną i wewnętrzną siłę, pozwalając nam przyznać się do błędów, zmotywować się w życzliwy i wspierający sposób, wybaczać sobie, być bardziej otwartym w relacjach z innymi, stawiać granice z miłością i wyrażać siebie pełniej.
Prowadzenie Ela Compton – dyplomowana nauczycielka Mindfulness i Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia) oraz Advanced Trauma Sensitive Mindfulness. „Wierzę że mądra troska o siebie to najlepsze co możemy zrobić również dla naszych bliskich, dzieci, rodzin i otoczenia”. Więcej: https://linktr.ee/samowspolczucie
Sesje są otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Nie wymagają zapisów zapraszamy na IG @fundacja_badz we wskazanym terminie, by pracować na żywo lub zawsze, gdy potrzebujesz wsparcia, sesje będą zapisywane.
By wesprzeć projekt sobotnich sesji uważnego samowspółczucia dołącz do nas na patronite.pl/Badz. Dzięki Tobie będziemy działać dalej!