Bądź w Kazimierzu! Mój ród – klucz do zrozumienia siebie Joanna Flis x Fundacja Bądź (16-19 maja)

Zapraszamy Cię na warsztat, w trakcie którego odkryjesz fascynujący świat wpływu systemu rodzinnego na Twoje życie. To podróż w głąb własnej historii, w poszukiwaniu klucza do zrozumienia siebie, swoich zachowań oraz przekonań.

W trakcie tego warsztatu skupimy się na tym, jak historie naszych rodzin kształtują naszą tożsamość. Odkryjesz jakie wzorce były przekazywane z pokolenia na pokolenie w twojej rodzinie, a także jakie wartości i przekonania są zakorzenione w twoim dziedzictwie rodzinnym.

Warsztat pozwoli Ci spojrzeć na twoją własną historię z nowej perspektywy, zyskując głębsze zrozumienie tego, co cię kształtuje. Wnikniemy w subtelności relacji rodzinnych, zastanawiając się, jakie wpływy są nadal obecne w naszym codziennym życiu, wpływając na nasze wybory, relacje i emocje.

Zapraszam Cię na tę podróż, gdzie każda opowieść rodzinna staje się kluczem do lepszego zrozumienia siebie i do odkrycia bogactwa, które kryje się w naszych korzeniach.

Dla KOGO? Warsztat skierowany jest do kobiet, które chcą w bezpiecznych warunkach, pod opieką psycholożki i psychoterapeutki systemowej przyjrzeć się swojej historii rodzinnej, odkryć i uwolnić niesłużące przekonania i schematy.

Uczestnictwo w warsztacie nie wymaga wcześniejszego przygotowania psychologicznego lub doświadczenia w terapii.

Więcej o kierunku terapii systemowe to forma psychoterapii, w której terapeutycznie pracuje się nie na poziomie indywidualnym, ale z poziomu osoby w relacji, zajmując się interakcjami grup oraz ich wzorcami i dynamiką interakcji.

Terapia systemowa ma na celu zrozumienie jednostki w relacji z innymi, a nie w izolacji od kontekstu. Jednostka jest uważana za część większej jednostki lub systemu, na przykład pary, rodziny, organizacji lub społeczności.

Terapii systemowej nie należy mylić z terapią ustawień rodzinnych, która jest zupełnie inną metodą leczenia, opartą na innych założeniach i technice pracy.

Więcej na ten temat można znależć m.in w ksiażce Ireny Namysłowskiej pt. “Terapia Rodzin”, Wydawnictwo Instytut Psychiatrii i Neurologii (2000).

Korzyści z warsztatów głębszy wgląd w to, co na nas wpływa pomoże w tworzeniu bardziej satysfakcjonujących i opartych na zrozumieniu relacji z innymi ludźmi. Uwolnienie niekorzystnych przekonań i schematów działania, wprowadzi więcej swobody, radości i witalności do naszych relacji.

Ponad to, dzięki medytacji i jodze będziemy łagodnie integrować wszystkie procesy, a sezonowa, wegetariańska, oparta na lokalnych składnikach kuchnia i bliski kontakt z przyrodą (pensjonat znajduje się w otuline Parku Krajobrazowego) pozwolą na regenerację i oczyszczenie ciała, redukcję stresu i nabranie sił.

Miejsce: Dom na skarpie, Dębowe Góry 5, 24-120 Kazimierz Dolny

Będziemy pracować według stałego dziennego rytmu: MEDYTACJA z JOANNĄ JAKUBOWICZ z Fundacji Bądź – WARSZTAT Z JOANNĄ FLIS – JOGA z MARIĄ PROKOP – WIECZORNY WARSZTAT Z JOANNĄ FLIS.

Joanna Flis – psycholożka o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia, pedgagożka, psychopedagożka. Specjalistka psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa (w procesie certyfikacji), doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim. Ekspertka do spraw e-uzależnień.

Autorka książek “Współuzależnieni, jak budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi” oraz “Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, Polsce oraz tym jak sobie z tym (nie)radzimy”, “Madame Monday – po dorosłem”. Ekspertka projektu MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA. Autorka podcastu Madame Monday. Od 15 lat prowadzi praktykę terapeutyczną oraz szkolenia.

Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha. Nadal w intensywnym treningu zen z nauczycielami we Francji i USA.

Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii., gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować Pięć Energii Mądrości, narzędzia łączącego podejście psychologiczne z duchowym. Jest założycielką Koła Energii, gdzie prowadzi swoje warsztaty. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą.

Uczy medytacji, wspierającej codzienne funkcjonowanie w świecie pełnym stresu, napięcia i braku czasu. Na co dzień jako członkini zarządu związana jest z Fundacją Małgosi Braunek Bądź, promującą integralne i komplementarne podejście do zdrowia.

Maria Prokop – trenerka oddechu i nauczycielka jogi i medytacji, pasjonatka zdrowego i zrównoważonego życia. Po piętnastoletniej, menedżerskiej karierze w korporacji, ruszyła drogą nauczania jogi, medytacji, i technik oddechowych.

Na co dzień Maria praktykuje w zgodzie z tradycjami jogi Iyengara, vinyasa yoga, oraz Hatha yoga. Jest pasjonatką pilates oraz yin yogi. Jej zajęcia to kogiel-mogiel tych metod, i zawsze hasło przewodnie jej zajęć to “slowly slowly.” Kocha pracę z osobami początkującymi. Jednak największy nacisk kładzie na oddech, który jest wspólnym mianownikiem każdej formy ruchu oraz bezruchu. Nauka świadomego oddechu jest jej pasją i pragnie przekazać tę wiedzę jak najszerszemu gronu odbiorców, uświadamiając im, jaki cenny jest to dar i jak potężne narzędzie, o czym w życiu codziennym często zapominamy. Więcej www.mariaprokop.pl

Partnerem wydarzenia i fundatorem upominków dla Uczestniczek warsztatów jest marka Mokosh. Producent polskich, naturalnych kosmetyków.Więcej www.mokosh.pl

Plan warsztatów
CZWARTEK
18:00 – 18:30 Rejestracja uczestniczek
18:30 Kolacja
19:00 Integracja i krąg zapoznawczy

PIĄTEK
8:00 – 9:00 Medytacja z Asią Jakubowicz. Dzień rozpoczniemy medytacją w ciszy, koncentrującą się na oddechu i obserwacji naszych wewnętrznych procesów (fizycznych, myślowych, energetycznych). Pierwsza sesja zostanie poprzedzona krótkim wprowadzeniem Joanny Jakubowicz, które pozwoli zapoznać się z techniką świeckiej medytacji, opartej na tradycji ZEN.

Poranna medytacja ma na celu wprowadzenie nas w stan relaksu, kontaktu ze sobą, a co za tym idzie osadzenia i otwarcia na to co przyniesie dzień. Praktyka pomoże otworzyć się na przyjęcie nowych informacji, łagodnie otworzy nas zarówno na wiedzę jak i nowe doświadczenia.

W ten sposób będziemy mogli nauczyć się jak zrelaksować umysł i ciało stosując proste techniki medytacyjne. Dla osób które mają już jakieś doświadczenie będzie to dobra okazja do wspólnej praktyki. Dla tych, którzy będą medytować pierwszy raz mamy nadzieję, że będzie to ciekawe doświadczenie, a poznana technika stanie się nowym narzędziem codziennego użytku.
9:15: 9:45 Śniadanie
10:15 – 13:15 Autorski warsztat Joanny Flis. Zagadnienia warsztatu w piątek:
Wprowadzenie do terapii systemowej.
Tworzenie własnego genogramu.
13:30 Lunch
14.00 – 16.30 czas wolny
17.00 – 18.30 joga z Marią Prokop
19:00 kolacja
19:30 – 21.00 Autorski warsztat Joanny Flis. Wprowadzenie do systemu rodzinnego – opowieść o tym, że rodzina to coś więcej niż suma jej części.
Podczas warsztatu odbędziemy:
Wykład na temat dynamiki systemu rodzinnego.
Dokonamy wstępnej korekty genogramu.

SOBOTA
8:00 – 9:00 Medytacja z Asia Jakubowicz
9:15: 9:45 śniadanie
10:15 – 13:15
10:15 – 13:15 Autorski warsztat z Joanną Flis. Praca z własnym genogramem – relacje, zobowiązania, zasady postępowania.
Podczas tej części będziemy:
Pracować z analizą własnego genogramu.
Zinterpretujemy genogram.
Będziemy budować narrację leczącą.
13:30 lunch
14.00 – 16.30 czas wolny
17.00 – 18.30 joga z Marią Prokop
19:00 kolacja
19:30 – 21.00 Autorski warsztat Joanny Flis. Praca z własnym genogramem – dokąd zmierzam? Praca nad dostrzeganiem obszarów do zmiany. W tej części skoncentrujemy się na:
Pracy nad rozpoznaniem rodzinnych delegacji.
Pracy nad analizą ich wpływu na teraźniejszość.
Wyznaczamy kierunki zmiany.

NIEDZIELA
8:00 medytacja
9:15 śniadanie
10:00 – 12.30 Autorski warsztat Joanny Flis – Tu i teraz, praca z aktualną konstelacją rodzinną. W finale warsztatu będziemy:
Pracować techniką konstelacji rodzinnej.
Dokonamy korekty konstelacji rodzinnej.
Osadzimy się w tu i teraz.
13.00 lunch i zakończenie warsztatów.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 2150 zł
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym (pokój z łóżkiem 2-osobowym, idealny dla pary): 1950 zł
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym (pokój w części apartamentowej: dwa łóżka w oddzielnej części, obok przestrzeń z aneksem kuchennym i jednym łóżkiem, wspólna łazienka): 1850 zł
Cena całego warsztatu bez noclegu: 1600 zł
Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 1400 zł
———————————————————————————————
Zapisy u Oli Nowińskiej kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720.

Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie WERSJI NOCLEGOWEJ w tytule maila.
Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości POŁOWY ceny warsztatu ZARAZ PO DOKONANIU ZAPISU na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy wpłat: Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej POTWIERDZENIA. Do 30 kwietnia włącznie, zaliczka jest zwrotna, po tym terminie już nie. Prosimy o przemyślane zapisy.
Pełna kwota płatna do 6 maja 2024.

Osoby zapisane na warsztat będą przed warsztatem proszone o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia, zażywanych leków, ew. prowadzonej terapii. Formularz będzie poufny i do wyłącznego wglądu Prowadzącej, tak by jak najpełniej przygotować się do poprowadzenia warsztatu.

Informacje o dojeździe i zakwaterowaniu: Asia Jakubowicz tel. +48 502 134 962.
Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Maty, poduszki, koce do jogi i medytacji są dostępne na miejscu.

Jeśli planujesz spacery w lesie weź ze sobą wygodne buty odporne na wodę i błoto.
Jeśli masz jakieś alergie pokarmowe, daj nam znać wcześniej, pomoże nam to właściwie przygotować posiłki.
———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek Bądź z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Data

maj 16 - 19 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 14:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR